Söderberg & Haak Veddige

Hitta till oss

Viskastigen 66
432 67 Veddige

0340-63 99 50
veddige@sodhaak.se

Öppettider:
Måndag-Fredag 7-16.
Helgdagar stängt.

Begagnat

Hos Söderberg & Haak Veddige har vi förutsättningar att alltid ge våra kunder snabbast möjliga reservdelsservice. Dessutom har vi en stark back-up från våra leverantörer, som snabbt ordnar fram de reservdelar som behövs. I vår butik finns maskintillbehör såsom oljor, kemikalier, belysning och verktyg. Du hittar också funktionella och slitstarka arbetskläder/skor.

Kundservicen är viktig för oss, så vi strävar efter en hög servicenivå med omfattande jourservice under vår- och skördesäsong. Våra öppettider i butiken är: 07.00 – 16.00 och du når oss på telefonnummer 0340 – 63 99 50.

Service

Söderberg & Haak har ett brett nät av auktoriserade verkstäder, från söder till norr, vilket innebär att du alltid har nära till service.

Vi utför service på alla våra varumärken och erbjuder även service och reservdelar för andra märken.

Reservdelar

Söderberg & Haaks stora lager innehåller idag ca 48000 olika reservdelar och oftast kan beställningen hämtas en dag efter att den är gjord.

Utlämningsställe direkt från Sverigelagret till kund när det är som mest bråttom.

Joursäsong

Telefonjour (möjlighet att lämna ut reservdelar
mot 950 kr avgift)

Vardagar 16:30-18:00
Lördag 09:00-15:00
Söndag 09:00-15:00

Under skördesäsong har vi telefonjour och då når ni oss på 0340-63 99 56.

Vår personal

Vi som jobbar på Söderberg & Haak Veddige

Säljare Lantbruk
Mats Ingvarsson

0340-63 99 73
073-0651830
mats.ingvarsson@sodhaak.se

Säljare
Klas-Bertil Claesson

0340-639957
076-1168790
klas-bertil.claesson@sodhaak.se

Reservdelschef
Petra Segerlid

0340-63 99 55
petra.segerlid@sodhaak.se  

Verkstad-/Reservdelsadministratör
Jonas Ferm

0340-63 99 58
jons.ferm@sodhaak.se

Verkstadschef
Niklas Paulsson

0340-63 99 51
niklas.paulsson@sodhaak.se

Servicetekniker
Bernt Carlsson

0340-63 99 56
bernt.carlsson@sodhaak.se

Servicetekniker
Simon Bengtsson
 

Servicetekniker
Emil Nilsson

emil.nilsson@sodhaak.se

Servicetekniker
Linus Åkesson

linus.akesson@sodhaak.se

Servicetekniker
David Ingvarsson

david.invarsson@sodhaak.se