Söderberg & Haak Karlstad

Hitta till oss

Söderberg & Haak Karlstad AB
Fjärrviksvägen 12
653 50 KARLSTAD
Telefonnummer: 054-10 22 30

Öppettider:
Försäljning 8-16.30
Verkstad 7-16
Reservdelar 7-16.30

karlstad@sodhaak.se

Begagnat

Service

Söderberg & Haak har ett brett nät av auktoriserade verkstäder, från söder till norr, vilket innebär att du alltid har nära till service.

Vi utför service på alla våra varumärken och erbjuder även service och reservdelar för andra märken.

Reservdelar

Söderberg & Haaks stora lager innehåller idag ca 48000 olika reservdelar och oftast kan beställningen hämtas en dag efter att den är gjord.

Utlämningsställe direkt från Sverigelagret till kund när det är som mest bråttom.

Joursäsong

elefonjour (möjlighet att lämna ut reservdelar
mot 950 kr avgift)

Vardagar 16:30-18:00
Lördag 09:00-15:00
Söndag 09:00-15:00

Under skördesäsong har vi telefonjour och då når ni oss på 054-10 22 30

Vår personal

Vi som jobbar på Söderberg & Haak Karlstad

Platschef/Ekonomi/personal
Christer Olsen

054-102233
0702-47 05 15
christer.olsen@sodhaak.se

Reserdelsansvarig
Fredrik Örtlund

054-10 22 41
0708-13 64 70
fredrik.ortlund@sodhaak.se

Mekaniker
Niklas Lekander

054-10 22 40
0722-23 04 20
niklas.lekander@sodhaak.s

Mekaniker
Axel Nilsson

054-10 22 36
0767- 79 53 33
axel.nilsson@sodhaak.se

Verkstadschef
Thomas Hanhikoski 

054-10 22 37
0722-34 18 78
thomas.hanhikoski@sodhaak.se

Servicetekniker
Tobias Sundin

054-10 22 47
Mobil: 0730-31 70 17
tobias.sundin@sodhaak.se

Servicetekniker
Anton Sundin

054-10 22 44
0761-35 59 93
anton.sundin@sodhaak.se

Lokalvård
Kai Pranee Pettersson