Söderberg & Haak Jönköping AB

Vi har öppet

Måndag 07.00-16.00
Tisdag 07.00-16.00
Onsdag 07.00-16.00
Torsdag 07.00-16.0
Fredag 07.00-15.00

Helgdag stängt.

Kontakta oss

Joursäsong

Telefonjour (möjlighet att lämna ut reservdelar
mot 950 kr avgift)

Vardagar 16:30-19:00
Lördag 08:00-15:00
Söndag 08:00-14:00

Under skördesäsong har vi telefonjour och då når ni oss på 044-781 31 28

Service

Söderberg & Haak har ett brett nät av auktoriserade verkstäder från söder till norr.

Vi utför service på alla våra varumärken och erbjuder även service och reservdelar för JCB, New Holland och Case IH.

 

 

Reservdelar

Söderberg & Haaks  stora lager innehåller idag ca 48000 olika reservdelar och oftast kan man hämta beställningen en dag efter att den är gjord. Utlämningsställe direkt från Sverigelagret till kund när det är som mest bråttom.

Försäljning

Kontakta oss för att prata

Lantbruksmaskiner
Entreprenadmaskiner

 

 

 

Hitta till oss

Kalkstensgatan 5
553 03 Jönköping

036-19 60 60
hoglandet@sodhaak.se

I våra lokaler har vi förutsättningar att ge våra kunder snabbast möjliga reservdelsservice. Dessutom har vi en stark back-up från våra leverantörer som snabbt ordnar fram de reservdelar som behövs.

Butiken erbjuder alla nödvändiga maskintillbehör såsom oljor, kemikalier, belysning och verktyg. Kundservicen är viktig för oss så vi strävar efter en hög servicenivå med jourservice under vår- och skördesäsong.

KAMPANJER

I VÅR BUTIK HITTAR DU ÄVEN

Vår personal

Vi som jobbar på Söderberg & Haak Jönköping AB

Säljare Jönköping
Joakim Rosenqvist

036-19 60 61
070-348 58 01
joakim.rosenqvist@sodhaak.se

Ekonomi
Lena Lundberg

036-19 60 64
073-748 14 50
lena.lundberg@sodhaak.se

Säljare Jönköping
Jonas N. Svensson

036-19 60 67
072-584 74 74
jonas.n.svensson@sodhaak.se

Reservdelar Jönköping
Martin Nilsson

036-19 60 63

martin.nilsson@sodhaak.se

Verkmästare

036-196068

Verkstad Jönköping Entreprenad
Pierre Karlsson

036-196069

pierre.karlsson@sodhaak.se

Servicetekniker Jönköping
Boris Mitric

Servicetekniker Jönköping
Fredrik Edlund

036-19 60 66

Verkstad Jönköping
Marcus Gustavsson

036-19 60 62
076-799 76 52
marcus.gustavsson@sodhaak.se

Reservdelsansvarig Aneby
Sven Wall

0380-47 853
sven.wall@sodhaak.se