Söderberg & Haak Veddige

Vi har öppet

Måndag 07.00-16.00
Tisdag 07.00-16.00
Onsdag 07.00-16.00
Torsdag 07.00-16.0
Fredag 07.00-16.00

Helgdag stängt.

Kontakta oss

 

0340-63 99 50

veddige@sodhaak.se

Joursäsong

Under vår- och skördesäsong ställer vi upp i vått och torrt då vi har jourservice vardagskvällar och helger.

Antingen kommer du till oss eller så kör vi ut till dig och åtgärdar problemet på plats.

Vi har fullt utrustade servicebilar som är klara för ”utryckning”.

Service

Söderberg & Haak har ett brett nät av auktoriserade verkstäder från söder till norr.

Vi utför service på alla våra varumärken och erbjuder även service och reservdelar för JCB, New Holland och Case IH.

 

Reservdelar

Söderberg & Haaks  stora lager innehåller idag ca 48000 olika reservdelar och oftast kan man hämta beställningen en dag efter att den är gjord.

Utlämningsställe direkt från Sverigelagret till kund när det är som mest bråttom.

Försäljning

Kontakta oss för att prata

Lantbruksmaskiner

 

 

 

Hitta till oss

Viskastigen 66
432 67 Veddige

0340-63 99 50

veddige@sodhaak.se

Hos Söderberg & Haak Veddige har vi förutsättningar att alltid ge våra kunder snabbast möjliga reservdelsservice. Dessutom har vi en stark back-up från våra leverantörer, som snabbt ordnar fram de reservdelar som behövs. I vår butik finns maskintillbehör såsom oljor, kemikalier, belysning och verktyg. Du hittar också funktionella och slitstarka arbetskläder/skor.

Kundservicen är viktig för oss, så vi strävar efter en hög servicenivå med omfattande jourservice under vår- och skördesäsong. Våra öppettider i butiken är: 07.00 – 16.00 och du når oss på telefonnummer 0340 – 63 99 50.

 

Vårt begagnatsortiment

Vår personal

Vi som jobbar på Söderberg & Haak Veddige

Säljare Lantbruk
Karl-Olov Andersson

0340-63 99 71

karl-olov.andersson@sodhaak.se

Säljare Lantbruk
Mats Ingvarsson

0340-63 99 73
073-0651830
mats.ingvarsson@sodhaak.se

Säljare
Klas-Bertil Claesson

0340-639957
076-1168790
klas-bertil.claesson@sodhaak.se

Reservdelschef
Petra Segerlid

0340-63 99 55
petra.segerlid@sodhaak.se  

Verkstad-/Reservdelsadministratör
Jonas Ferm

0340-63 99 58
jons.ferm@sodhaak.se

Verkstadschef
Niklas Paulsson

0340-63 99 51
niklas.paulsson@sodhaak.se

Servicetekniker
Bernt Carlsson

0340-63 99 56
bernt.carlsson@sodhaak.se

Servicetekniker
Simon Bengtsson
 

Servicetekniker
Emil Nilsson

emil.nilsson@sodhaak.se

Servicetekniker
Linus Åkesson

linus.akesson@sodhaak.se

Servicetekniker
David Ingvarsson

david.invarsson@sodhaak.se