Söderberg & Haak Karlstad

Vi har öppet

Försäljning 8-16.30
Verkstad 7-16.30
Reservdelar 7-16

Lunchstängt 12.30-13.00

Kontakta oss

Joursäsong

Telefonjour (möjlighet att lämna ut reservdelar
mot 950 kr avgift)

Vardagar 16:30-19:00
Lördag 08:00-15:00
Söndag 08:00-14:00

Under skördesäsong har vi telefonjour och då når ni oss på xxx

Service

Söderberg & Haak har ett brett nät av auktoriserade verkstäder från söder till norr.

 

Vi utför service på alla våra varumärken och erbjuder även service och reservdelar för andra märken.

Reservdelar

Söderberg & Haaks  stora lager innehåller idag ca 48000 olika reservdelar och oftast kan man hämta beställningen en dag efter att den är gjord.

 

Utlämningsställe direkt från Sverigelagret till kund när det är som mest bråttom.

Försäljning

Kontakta oss för att prata

Lantbruksmaskiner
Entreprenadmaskiner

 

Hitta till oss

Söderberg & Haak Karlstad AB
Fjärrviksvägen 12
653 50 KARLSTAD
Telefonnummer: 054-10 22 30

Öppettider:
Försäljning 8-17
Verkstad 7-16
Reservdelar 7-17

karlstad@sodhaak.se

 

Begagnatsortiment

 

KAMPANJER

I VÅR BUTIK HITTAR DU ÄVEN

Vår personal

Vi som jobbar på Söderberg & Haak Karlstad

Platschef/Ekonomi/personal
Christer Olsen

054-102233
0702-47 05 15
christer.olsen@sodhaak.se

Säljare
Kent Lekander

054-10 22 39
0722-23 91 11
kent.lekander@sodhaak.se

Säljare Entreprenad
Mårten Eriksson

054-10 22 42
marten.eriksson@sodhaak.se

Reserdelsansvarog
Fredrik Örtlund

054-10 22 41
0708-13 64 70
fredrik.ortlund@sodhaak.se

Mekaniker
Niklas Lekander

054-10 22 40
0722-23 04 20
niklas.lekander@sodhaak.s

Mekaniker
Valdas Gedrimas

054-10 22 38
0722-12 70 06
valdas.gedrimas@sodhaak.se

Mekaniker
Axel Nilsson

054-10 22 36
0767- 79 53 33
axel.nilsson@sodhaak.se

Verkstadschef
Thomas Hanhikoski 

054-10 22 37
0722-34 18 78
thomas.hanhikoski@sodhaak.se

Servicetekniker
Tobias Sundin

054-10 22 47
Mobil: 0730-31 70 17
tobias.sundin@sodhaak.se

Servicetekniker
Anton Sundin

054-10 22 44
0761-35 59 93
anton.sundin@sodhaak.se

Lokalvård
Kai Pranee Pettersson