Söderberg & Haak Frödinge AB

Vi har öppet

Måndag – Fredag 07.00-16.00

Helgdag stängt.

 

 

Kontakta oss

0492-402 20

 

info@shfrodinge.se

Joursäsong

Telefonjour (möjlighet att lämna ut reservdelar
mot 950 kr avgift)

Vardagar 16:30-19:00
Lördag 08:00-15:00. Söndag 08:00-14:00.

Under skördesäsong har vi telefonjour och då når ni oss på 0492-402 20.

Service

Söderberg & Haak har ett brett nät av auktoriserade verkstäder från söder till norr.

Vi utför service på alla våra varumärken och erbjuder även service och reservdelar för JCB, New Holland och Case IH.

 

 

Reservdelar

Söderberg & Haaks  stora lager innehåller idag ca 48000 olika reservdelar och oftast kan man hämta beställningen en dag efter att den är gjord.

Utlämningsställe direkt från Sverigelagret till kund när det är som mest bråttom.

Försäljning

Kontakta oss för att prata

Lantbruksmaskiner
Inomgårds
Skogsmaskiner 

 

 

 

 

 

Hitta till oss

Västerviksvägen 13,
598 95 Vimmerby

0492-402 20

info@shfrodinge.se

På verkstaden utför vi service och reparationer av maskiner för lantbruk, inomgårds, entreprenad och skog. Vi har fyra servicebilar för att kunna hjälpa till ute på fältet. Varje servicetekniker har sitt specialområde fördelat på lantbruk, inomgårds, skog och entreprenad för att snabbt kunna hjälpa dig med uppdaterad kunskap för just din maskin.

Under skördesäsongerna har vi jourtjänst, tillsammans med reservdelsavdelningen, för att hjälpa dig om olyckan är framme.

KAMPANJER

BEGAGNAT

Vår personal

Vi som jobbar på Söderberg & Haak Frödinge AB

Försäljning / Ägare
Jörgen Florbäck

0492-58 97 86
0738-64 19 62
jorgen@shfrodinge.se

Verkstadschef / Ägare
Robert Lipovac

0720-58 22 32

robert@shfrodinge.se

Reservdelsansvarig
David Andersson

0720-58 22 07

david@shfrodinge.se

Servicetekniker
Per-Erik Nordin

0492-58 97 85
per-erik.nordin@shfrodinge.se

Servicetekniker
Marcus Andersson

marcus@shfrodinge.se

Servicetekniker
Tommy Andersson

0492-58 97 87
tommy@shfrodinge.se

Servicetekniker
Alexander Fungmark

0492-58 97 84
alexander@shfrodinge.se